Blije këtë produkt
550 Lekë

Letër babait ( Botuar nga: Botime Pema në 2017 )

Autori:  Franz Kafka
Përkthyesi:  Urim Nerguti

"...nuk është vërtet e nevojshme të marrësh fluturimin për të arritur në mes të diellit, por ka rëndësi të zvarritesh mbi tokë derisa të gjesh një vend të vogël ku dielli të shndrisë nganjëherë dhe ku është e mundur të ngrohesh nga pak ". Kafka kishte një marrëdhënie të ndrydhur me babain e tij, gjë që reflekton edhe në krijimet e Kafkës. Një baba i përshkruar si abuziv e narcisist, në letrën të cilën deshi t'ia japë përmes nënës por që s'arriti në duart e tij kurrë. Ndër më të njohurat letra të shkruara ndonjëherë.

Çmimi: 550 Lekë
Blije këtë produkt
550 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pema (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9951-721-33-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 72
  • Përmasat e librit: 134 x 205 x 6 mm

Njihu me Autorin

Franz Kafka -

Franz Kafka (i lindur më 3 korrik, 1883 në Pragë të Austro-Hungarisë, sot Republika Çeke; vdiq më 3 qershor, 1924 në Vjenë të Austrisë) ishte një nga shkrimtarët e historive të shkurtra, dhe romancierët më të mëdhenj të gjuhës gjermane të shekullit XX, trupi i shkrimit i të cilit ishte i vetëm ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania