Blije këtë produkt
900 Lekë

Letër El Grekos ( Botuar nga: Uegen në 2001 )

Autori:  Nikos Kazantzakis
Përkthyesi:  Miço Gubera

Romani autobiografik “Letër El Grekos” është një hisiori intriguese e cila i drejtohet piktorit të madh me origjinë kretase si një blatim ndaj grekut të madh, si një raport që i kushtohet atij, që i drejtoliet atij dhe vetëm atij. Eshtë gjithashtu një testament, një mesazh i fundit, shpiegim i gjenezës së veprave të mëdha me domethënte filozofike, morale dhe fetare. Gjuha e përkryer, udhëtimet e pafundme, dashuria e mrekullueshme dhe jeta si nje peng, ja cilat e ngacmojnë njeriun në çdo hap që hedh...

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Uegen (2001)
  • Botuar në: 2001
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-48-21-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 492
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 25 mm

Njihu me Autorin

Nikos Kazantzakis -

Nikos Kazanzaqis , 18 February 1883 - 26 tetor 1957) ishte një shkrimtar grek, i njohur për romanet e tij, të cilat përfshijnë Zorba greke (botuar 1946 si Jeta dhe Times e Alexis Zorbas), Krishtin Recrucified ( 1948), Captain Michalis (1950, e përkthyer "Liri ose vdekje), dhe Temptation i fundit i Krishtit ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania