Blije këtë produkt
1950 Lekë

Lepuri është i pasur ( Botuar nga: Albas në 2022 )

Autori:  John Updike
Përkthyesi:  Granit Zela

Romani "Lepuri është”i pasur (1981) është fitues i çmimit Pulitzer (1982), i çmimit Kombëtar të Librit (1982) i çmimit Kombëtar të Rrethit te Kritikëve të Librit (1981). Heroi i romanit "Lepur, vrapo" (1960), dhjetë vjet pas ngjarjeve të "Lepuri kthehet" (1971), gëzon mirëqënie si drejtor i përgjithshëm i shitjeve në agjencinë e shitjes së Tojotave, Springer, në qytezën e Bruerit, Pensilvani. I ka arritur të gjitha: seksin, martesën, atësine dhe një status të sigurt shoqëror në Amerikë, vendin e çudirave, ku ka filluar të ndihet një zvetënim i ngadalshëm.

Çmimi: 1950 Lekë
Blije këtë produkt
1950 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928375520
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 592
  • Përmasat e librit: 130 x 208 x 47 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania