Blije këtë produkt
1800 Lekë

Leopardi ( Botuar nga: Dudaj në 2023 )

Autori:  Jo Nesbo
Përkthyesi:  Agim Doksani

Oslo. Dy gra gjenden të vdekura: mushkëritë plot me gjak dhe njëzet e katër plagë në gojë. As edhe një gjurmë krimi. Një rast i përkryer për Herri Holin, komisarin e specializuar në vrasje seriale, alkoolist, burrë i vrazhdë dhe vetmitar. Por sa keq që ka gjetur strehë në Hong Kong për t;i shpëtuar të shkuarës së vet. Vetëm kur i bëjnë me dije se i ati po vdes në një spital, Holi vendos të kthehet në qytet. Dhe menjëherë zbulon një detaj që i trondit nga themelet hetimet: viktimat kanë fjetur në të njëjtën bujtinë mali. Një vrasës, dhelparak dhe egërshan si një leopard, u është qepur këmba - këmbës tërë bujtësve të asaj nate, një e për një: Holi është i vetmi që mund ta ndalë.

Çmimi: 1800 Lekë
Blije këtë produkt
1800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2023)
  • Botuar në: 2023
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789994306923
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 698
  • Përmasat e librit: 140 x 220 x 36 mm

Njihu me Autorin

Jo Nesbo -

Jo Nesbo i lindur me 29 mars te 1960 nga norvegjia, eshte nje shrimtar ,muzikant, dhe reporter . Ne Mars te 2019 ai botoi novelen e tij e cila pati nje sukses te madh dhe eshte perkthyer ne 40 gjuhe te botes. Ai eshte gjithashtu vokalisti kryesor dhe tekstshkrues ne nje band muzikore ne Norvegji e quajtur ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania