Blije këtë produkt
500 Lekë

Lejlaja me turban ( Botuar nga: Jonalda në 2012 )

Autori:  Kujtim Agalliu

Personazhe të skalitur me mjeshtëri, tematikë reale e jetës së përditshme, të prezantuara mirë dhe në rolin e duhur, tregime me konflikte jo shumë të mprehta. por të organizuar në përshtatje me natyrën e ngjarjeve. Autori shkruan me guxim për probleme të shoqërisë, sidomos të qëndrimit ndaj femrës, por edhe të reflektimit që bënë vetë femra ndaj veseve të shoqërisë. Tregimet nuk transmetojnë opinion përbuzës, për rrugën tragjike të femrës. Por edhe pse nuk e thotë drejtpërdrejt, autori lë të kuptohet se janë më së shumti arsyet ekonomike ato që e detyrojnë femrën të marrë rrugë me rreziqe. Lexuesi do të ndiejë kënaqësi, duke lexuar këto tregime, jo vetëm se autori ka bërë një punë të kujdesshme për të na dhënë një libër interesant dhe të këndshëm, por edhe se detajet e përshkruara artistikisht, duke qenë pjesë e realitetit, përjetohen me shumë emocione.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Jonalda (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-158-00-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 136
  • Përmasat e librit: 130 x 196 x 11 mm

Njihu me Autorin

Kujtim Agalliu -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania