Blije këtë produkt
250 Lekë

Legjenda e shqiponjës sqepkthyer ( Botuar nga: Redona në 2006 )

Autori:  Anton Papleka

Çmimi: 250 Lekë
Blije këtë produkt
250 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Redona (2006)
  • Botuar në: 2006
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-806-2-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 108
  • Përmasat e librit: 142 x 208 x 8 mm

Njihu me Autorin

Anton Papleka -

Anton Papleka, lindi në fshatn Lekbibaj të Tropojës në vitin 1945, është shkrimtar shqiptar. Njekohesisht ai është dhe shqiperues i një sere veprash të autoreve të ndryshem të huaj. Studioi gjuhën dhe letërsin shqipe në Universitetin e Tiranës. Tituj te veprave te tij: Zëri im (1971) Njatjeta ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania