Blije këtë produkt
450 Lekë

Legjenda e Robin Hudit ( Botuar nga: Dituria në 2008 )

Autori:  Walter Scott
Përkthyesi:  Mariana Ymeri

Robin Hood, ishte një figurë heroike në folklorin anglez. A ishte një shigjetar dhe shpatar shumë i aftë, dhe është i njohur për "vjedhjen prej të pasurve dhe dhënien të varfërve". Këto ai i realizonte i ndihmuar nga një grup i jashtëligjshëm të njohur si "Burrat qejflinj”. Tradicionalisht, Robin Hood dhe burrat e tij janë të përshkruar si të veshur me rroba jeshile. Robin Hood u bë një figurë popullore në periudhën mesjetare duke vazhduar edhe në epokat moderne në letërsi, filma dhe televizion.

Çmimi: 450 Lekë
Blije këtë produkt
450 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2008)
  • Botuar në: 2008
  • ISBN-10: 99927-47-00-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 96
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 8 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania