Blije këtë produkt
400 Lekë

Lauresha, Përralla dhe tregime ( Botuar nga: Dyrrah në 2019 )

Autori:  Viktor Canosinaj

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dyrrah (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 4316 9 1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 64
  • Përmasat e librit: 164 x 231 x 4 mm

Njihu me Autorin

Viktor Canosinaj -

Viktor Canosinaj lindi në vitin 1960 në Vlorë. Fëmijërinë dhe rininë i kaloi në qytetin e Durrësit. Pas studimeve universitare ne Gjuhë - Letërsi, punoi mësues letërsie, gazetar dhe përkthyes. Ai gjithashtu ka punuar për kujdesën e fëmijëve në një fshat të SOS-it. Në vitet 70 publikonte poezi dhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania