Blije këtë produkt
500 Lekë

Kushti postmodern ( Botuar nga: Dita 2000 në 2011 )

Përkthyesi:  Orgest Azizi

Libri “Kushti Post-modern”, është një libër filozofik i shkurtër por tejet ndikues ku analizohet epistemologjia e kulturës post-moderne dhe fundi i meta-narracioneve, thelb i modernitetit. Për Lyotar-in, meta-narracionet, mes të cilave, reduksionizmi dhe nocionet teologjike të historisë njerëzore si Iluminizmi dhe marksizmi janë zhvlerësuar prej zhvillimit teknologjik në fushat e komunikimit, masmediave dhe shkencave kompjuterike; shkenca moderne shkatërron meta-narrativën e vet. Kjo është dhe vepra që përdori së pari termin “post-modernizëm”.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dita 2000 (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-40-86-5-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 158
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 10 mm

Njihu me Autorin

Jean-François Lyotard -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania