Blije këtë produkt
1200 Lekë

Kurt Sejit dhe Sura ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2015 )

Autori:  Nermin Bezmen
Përkthyesi:  Stefan Vuçani

Një histori epike dashurie. Një dashuri sublime me shikim të parë. "Kurt Sejit dhe Sura", njëri nga romanet e Nermin Bezmen-it që ka zënë vend midis klasikëve të letërsisë turke, rrëfen histori njerëzish nga jetesa madhështore në Rusinë cariste deri në zvarritjet e tyre pas revolucionit bolshevik.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-00-150-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 528
  • Përmasat e librit: 143 x 205 x 40 mm

Njihu me Autorin

Nermin Bezmen -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania