Blije këtë produkt
900 Lekë

Kur bie nata ( Botuar nga: Skanderbeg books në 2019 )

Autori:  Haruki Murakami
Përkthyesi:  Artan Kuçi

"Ashtu, nëpër pezullinë e dritës përmbi errësirën, Murakami ia del të zbulojë kudo fosforeshencë, veçmas aureolat rreth njerëzve, të cilat shkëlqejnë shumë më ndritshëm gjatë natës dhe kur ngatërrohen mes tyre, por që fiken agimeve kur zëmë e nisim udhët tona të ndara." New York Times

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Skanderbeg books (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 221 36 0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 160
  • Përmasat e librit: 135 x 210 x 14 mm

Njihu me Autorin

Haruki Murakami -

Haruki Murakami ka lindur në Kioto të Japonisë në 1949 dhe tani jeton në afërsi të Tokios. Veprat e tij janë përkthyer në mbi 35 gjuhë të botës dhe renditet ndër shkrimtarët më të rëndësishëm japonezë mes Yukio Mishima, Kenzaburo Oe etj, si dhe mes shkrimtarëve më të kërkuar sot në botë. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania