Blije këtë produkt
1190 Lekë

Kujtime Sazanov ( Botuar nga: Helga's Secrets në )

Autori:  Sergej Dmitrievic
Përkthyesi:  Vladimir Bregu

Libri eshte botuar ne vitin 1925 ne Paris, aty ku ishte i ngujuar edhe ish Ministri Sazonov pasi ne Kremlin u instaluan komunistet; dy vjet me pas, autori do te ndronte jete; ne kete liber mund te shohim pa doreza kendveshtrimin rus mbi shqiptaret dhe ceshtjen shqiptare; si edhe qendrimin Austro-hungarez kunder marrjes se Shkodres nga Malaziast dhe te Durrsit nga Serbet ne L.I.Ballkanike dhe kercenimi i Rusise me Lufte Boterore nese nuk i terhiqte Serbine e M.Zi

Çmimi: 1190 Lekë
Blije këtë produkt
1190 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Helga's Secrets ()
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4022-8-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 351
  • Përmasat e librit: 137 x 205 x 21 mm

Njihu me Autorin

Sergej Dmitrievic -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania