Blije këtë produkt
1000 Lekë

Ku po shkon pa dashuri ( Botuar nga: Naimi në 2022 )

Autori:  Safedin Çela

Libri "Ku po shkon pa dashuri" është i një lloji të veçantë jo thjesht nga pikëpamja formale e lëndës që përmban, por, sidomos, nga cilësia e kësaj lënde dhe, për më tepër, nga polivalenca e tekstit, e cila thyen kufijtë midis dy ndarjeve të mëdha të literaturës: Fiction dhe Nonfiction. Thënë më shqip, midis një vepre që lind prej imagjinatës dhe një vepre që përshkruan ngjarje reale, të jetuara nga autori apo prej të tjerëve. Autori sjell kujtimet dhe përjetimet e tij; ngjarje e njerëz që i ka parë me sy e dëgjuar me veshë.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Naimi (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928234810
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 335
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 20 mm

Njihu me Autorin

Safedin Çela -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania