Blije këtë produkt
800 Lekë

Kthimi ( Botuar nga: Botime Pema në 2018 )

Autori:  Albatros Rexhaj

Kthimi është titulli i një libri që jetësohet në dy drejtime të njekohshme, plotësuese ndaj njëra tjetrës e në të njëjtën kohë të pavarura. Kthimi dhe outboxi i ndjenjave të mia formësojnë librin që sot keni në duar. Ndërkohë që te Kthimi autori ndërton fabulën përmes se cilës flet drejtpërdrejt me lexuesin, trajton temat thelbësore për të, kridhet në meditime rreth temave universale njerëzore; që sakaq çdo brez i sheh dhe reagon ndryshe ndaj tyre, te outboxi i ndjenjave të mia autori shpërfaq ndjenjat më intime përmes grimcave poetike.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pema (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9951-721-57-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 164
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 14 mm

Njihu me Autorin

Albatros Rexhaj -

Albatros Rexhaj është shkrimtar shqiptar i lindur në Prizren (1975). Veprimtarinë e tij krijuese e zhvillon midis Tiranës dhe Prishtinës. Ai është autor i disa dramave për teatër dhe i librave: "Lettera a un amico italiano dal Kosovo" (1999), "Bombë në Beograd" (2012), "Ditar dashurie i një shkrimtari" ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania