Blije këtë produkt
4000 Lekë

Ksenofon Dilo një jetë në krijimtari ( Botuar nga: Gent Grafik në 2019 )

Autori:  Ksenofon Dilo

Ksenofon Dilo eshte nje nga te paktet artiste qe pikturojne per hir te konceptit te tyre, nje koncept te formuluar sakte, te cilit i mbeten besnike gjer ne fund. Duhet permendur se Ai eshte nje krijues me diapazon te gjere ne artet fqinje, grafikes, kinematografise, teatrit, dizajnit, ilustrimeve te librit dhe kritrikes se artit. Ka ndihmuar breza artistesh te rinj duke zgjeruar hapesirat e mesimdhenies ne Institutin e Larte te Arteve te kohes, si dhe ne institucionet e tjera ku ka punuar. is one of the few artists who paint for the sake of their own concept, a well-consolidated concept they loyally follow to the end. It is to be noted that he is a creator with a wide range of knowledge of similar arts like graphics, cinematography, theatre, design, book illustrations, and art critique. He has contributed to generations of young artists, expanding teaching capacity at the –High Institute of Arts, and other institucions, where he worked.

Çmimi: 4000 Lekë
Blije këtë produkt
4000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Gent Grafik (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip Anglisht
  • ISBN-13: 978-9928-202-98-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 176
  • Përmasat e librit: 242 x 400 x 24 mm

Njihu me Autorin

Ksenofon Dilo -

Ksenofon Dilo eshte nje nga te paktet artiste qe pikturojne per hir te konceptit te tyre, nje koncept te formuluar sakte, te cilit i mbeten besnike gjer ne fund. Duhet permendur se Ai eshte nje krijues me diapazon te gjere ne artet fqinje, grafikes, kinematografise, teatrit, dizajnit, ilustrimeve te librit dhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania