Blije këtë produkt
620 Lekë

Krenari dhe paragjykim ( Botuar nga: Dritan në 2008 )

Autori:  Jane Austen
Përkthyesi:  Manushaqe Bako

Xhejni dhe Elizabetë Beneti nuk janë vetëm motra, por edhe shoqe të ngushta. Ato ndajnë me njëra-tjetrën shpresat dhe ëndrrat. Kur Xhejni bie në dashuri, Elizabeta ngazëllehet për të. Mirëpo ëndrra e Xhejnit copëtohet dhe Elizabeta e di se kush e ka fajin: Darsi, një zotëri i pashëm dhe krenar, ai burrë, që Elizabeta e dashuron dhe e urren njëkohësisht! Si e gjejnë, më në fund, dashurinë vajzat Benet? Kjo eshte nje nga histonte me te njohura dhe më të dashura të rrëfyera ndonjëherë.

Çmimi: 620 Lekë
Blije këtë produkt
620 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2008)
  • Botuar në: 2008
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-21-18-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 238
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 17 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania