Blije këtë produkt
1200 Lekë

Kosherja ( Botuar nga: Botime Pegi në 2021 )

Autori:  Camilo José Cela
Përkthyesi:  Anastasi Prodani

"Kosherja" ëshë vepra më e njohur e shkrimrarir spanjoll dhe fituesit të cmimir Nobel në 1989, Camilo Jose Cela. Romani portretizon jetën e përditshme të Madridit në fillim të viteve '40 dhe përqendrohet rreth një kafeneje të vogël që gëlon si koshere. Në Spanjën e pas Luftës Civile, ku sapo ka triumfuar diktatura e Frankos, "kosherja" popullohet nga një turmë njerëzish të zakonshëm që as e kanë humbur luftën, por as e kanë fituar; njerëz që ulen shkujdesshëm në stolat vetmitarë të parqeve publike, që jetojnë nëpër pallate pa ngrohje, që grumbullohen nëpër kafene për të gjetur pak ngrohtësi, për t'u qetësuar me një gotë dhe një cigare.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928310880
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 295
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 25 mm

Njihu me Autorin

Camilo José Cela -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania