Blije këtë produkt
350 Lekë

Korija e mrekullive ( Botuar nga: Mitrush Kuteli në 2016 )

Autori:  Mihail Sadoveanu
Përkthyesi:  Mitrush Kuteli

Në mes të kësaj qetësie, një bulkth i vogël ia nisi këngës me trishtim, aty afër. Lizuka mbajti vesh dhe dëgjoi me vëmendje. - Bukur këndon! - peshpëriti ajo. - Bukur, po nuk më lë të fle, - murmuriti Patrokli. - Nuk di përse s'po më ze gjumi. Këtu qenka shumë bukur, më pëlqen... S'e kisha parë ndonjëherë këtë korije. Tani e shoh se këtu qenka tamam si në ata pyjet e prrallave që më tregonte mëma ime... Bulkthi s'po dëgjohet më. Heshti. - Mirë bëri që heshti, - tha Patrokli i përgjumur.

Çmimi: 350 Lekë
Blije këtë produkt
350 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Mitrush Kuteli (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-180-12-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 72
  • Përmasat e librit: 127 x 204 x 6 mm

Njihu me Autorin

Mihail Sadoveanu -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania