Blije këtë produkt
600 Lekë

Kopshti zologjik i përrallave ( Botuar nga: Botime Pegi në 2010 )

Autori:  Gianni Rodari
Përkthyesi:  Agim Doksani

Dy fëmijë guximtarë vendosin të kalojnë natën të fshehur në kopshtin zoologjik. Dhe ndërsa qielli errësohet, ata zbulojnë atë që askush nuk do ta besonte: natën, kafshët e kopshtit zoologjik flasin ... dhe tregojnë histori të mrekullueshme. Por Xhani Rodari, nuk ka sesi t’u rrëfejë fëmijëve histori të zakonshme. Me një gjuhë të thjeshtë, por të pasur në karaktere, në përrallat e tij ai trajton çështje të ndjeshme si: luftën midis njeriut dhe kafshëve në kohët parahistorike, gjuetinë e balenave, marrëdhëniet e komplikuara të atyre që janë të detyruar të jetojnë krah për krah me të kundërtit e tyre etj.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2010)
  • Botuar në: 2010
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 978-99956-58-50-2
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 40
  • Përmasat e librit: 230 x 277 x 0 mm

Njihu me Autorin

Gianni Rodari -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania