Blije këtë produkt
800 Lekë

Kontrabandisti ( Botuar nga: Dituria në 2016 )

Autori:  Vili Minarolli

Romani Kontrabandisti është një copëz nga historia e Shqipërisë së viteve të regjimit komunist. Një sërë faktesh nga operacioni që përbënte ndoshta një nga veprimtaritë më të dyshimta dhe heretike për  teorinë dhe praktikën e socializmit shkencor të Shqipërisë komuniste, për të cilin kanë pasur dijeni një numër mjaft i vogël njerëzish në majë të piramidës së Sigurimit të Shtetit.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: ISBN 978-9928-217-02
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 368
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 24 mm

Njihu me Autorin

Vili Minarolli -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania