Blije këtë produkt
1000 Lekë

Kontesha e zezë ( Botuar nga: Botimet Linus në 2012 )

Autori:  Rebecca Johns
Përkthyesi:  Aleko Minga

Një roman madhështor kushtuar jetës së një personazhi real që është kthyer në legjendë, konteshës Erzsebet Bathory, të cilën e murosën të gjallë në kullën e një kështjelle, të akuzuar për vrasjen e dhjetëra vajzave dhe grave që kishin punuar tek ajo si shërbyese. A ishte ajo vallë vërtet një shtrigë, një e çmendur, një vrasëse e pamëshirshme, siç e akuzuan? Apo e vërteta është ndryshe? A mos vallë Erzsebet Bathory në të vërtetë s'qe veç një grua që, e ndarë mes urrejtjes e pasionit, s'pranoi aspak t'i nënshtrohej kokulur fatit të vet?

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Linus (2012)
  • Botuar në: 2012
  • ISBN-13: 978-9928-136-06-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 379
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 20 mm

Njihu me Autorin

Rebecca Johns -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania