Blije këtë produkt
1500 Lekë

Kompleksi im i Edipit dhe rrëfenja të tjera ( Botuar nga: Botime Pegi në 2022 )

Autori:  Frank O' Connor
Përkthyesi:  Sokol Çunga

"Kompleksi im i Edipit dhe rrëfenja të tjera" është një përmbledhje tregimesh të shkrimtarit irlandez Frank O'Connor, përzgjedhur nga Julian Barnes. Në to, përmes rrëfimeve mbi fëmijërinë dhe martesën, seksin dhe fenë, luftën dhe pleqërinë, O'Connor-i shpalos në formën më të plotë zhdërvjellresinë, humorin dhe mprehtësinë e tij. Ai përshkruan djelmosha, të bindur se janë gjeni apo që i ka kapërthyer rivaliteti me babanë e tyre, si dhe ushtarë të Ushtrisë Republikane Irlandeze, që duhet të marrin vendime të vështira në mes të një lufte topitëse.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928371317
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 655
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 33 mm

Njihu me Autorin

Frank O' Connor -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania