Per shkak te situates se Covid-19, porosite jashte Shqiperise jane bllokuar deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to Covid-19 situation, orders for out of Albania have been blocked until a further notice.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
600 Lekë

Komedia e përjetshme ( Botuar nga: Botimet Kokona në 2007 )

Autori:  Vedat Kokona

Fragment nga libri: ... Mirë ata e humbën parajsën se paskan ngrënë atë pemën e ndaluar, po unë me shokë ç’kusur kishim që ta humbnim? Mos vallë se shijuam atë pemën e diturisë së marksizëm-leninizmit? Besa, s’di ç’të them. Por një gjë di fort mirë, se e humbëm dhe më s’e gjejmë! ...

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Kokona (2007)
  • Botuar në: 2007
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-914-3-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 178
  • Përmasat e librit: 129 x 205 x 10 mm

Njihu me Autorin

Vedat Kokona -

Vedat Kokona (8 gusht 1913 - 14 tetor 1998) ishte një shkrimtar, përkthyes dhe leksikolog shqiptar, i shekullit të 20-të, i njohur edhe për fjalorët e tij të dyfishtë anglisht-shqip dhe frëngjisht-shqip dhe për kontributin e tij në leksikologjinë dhe leksikografinë shqiptare . Vedat Kokona lindi më 8 ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania