Blije këtë produkt
1300 Lekë

Kohë astrale ( Botuar nga: Toena në 2022 )

Autori:  Dritan Sulçebe

... Gjithçka dukej e rreme, porsi shkërbimi i një realiteti që kishte humbur kush e di se ku. Shtatorja e heroit në qendër, vetë sheshi i madh bashkë me ministritë ndanë bulevardit apo citadela e kafeneve dhe bareve dikur të hareshme, të gjitha tashmë kishin marrë konture fluide që shprehnin bjerrjen e një iluzioni tek pritej të rrëzohej nga çasti në çast... ... Bota vërtet dukej sikur kishte dalë nga shinat, duke u zhytur në një vorbull të errët, ku asgjë nuk kishte më kuptimin e dikurshëm. Kaosi tashmë sundonte i lirë dhe i verbër, porsi një përbindësh, që nuk dinte të dallonte të pafajshmit nga mëkatarët, të urtët nga të marrët, fëmijët nga të rriturit, duke i gëlltitur të gjithë po njëlloj...

Çmimi: 1300 Lekë
Blije këtë produkt
1300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Toena (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928376336
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 448
  • Përmasat e librit: 132 x 200 x 33 mm

Njihu me Autorin

Dritan Sulçebe -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania