Blije këtë produkt
1000 Lekë

Koha në mes ( Botuar nga: Dituria në 2022 )


Romani Koha në mes ka në qendër jetën e një familjeje shqiptare të kamur, nga ato që fill pas vitit 1944 u konsideruan të deklasuara dhe iu sekuestruan pasuritë. Protagonistët e romanit janë përfaqesuesit e katër brezave të familjes Terziu, jeta e të cilëve shpaloset në menyrë kronologjike në faqet e romanit me një realizëm dhe dramacitet të fuqishëm. E shkruar në stilin e romanit klasik, vepra ështëe shtrirë në kohë dhe ka ngjarje të shumta që përbejnë thelbin e tij, si dhe sfondin ku zhvillohen ngjarjet. Ato janë ngjizur në menyrë të natyrshme në fabulën e tij dhe gërshetohen me fatet e personazheve kryesorë dhe episodikë, që janë të shumta dhe krijojnë një tablo të plotë të ngjarjeve në tri periudha historike kulminante të popullit shqiptar.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928366450
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 528
  • Përmasat e librit: 142 x 208 x 40 mm

Njihu me Autorin

Raimonda Belli Gjençaj -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania