Blije këtë produkt
700 Lekë

Koha e tretë ( Botuar nga: Shtëpia e Librit & Komunikimit në 2020 )

Autori:  Maylis Besserie
Përkthyesi:  Blerta Hyska

Në rrugën Remy-Dumoncel, në lagjen katërmbëdhjetë në Paris, ndodhet një ndërtese e bardhë,- një shtëpi për të moshuar, e pagëzuar "Koha e tretë". Në mes te oborrit, nje pemë e vetmuar. Ndër banorët, njëthatim i gjatë, me fytyrë të zymtë, por me sy ende shpuzë, luan me kujtimet e tij, ku ndërthuren dy gjuhët, anglishtja e vendlindjes, Irlandës, dhe frëngjishtja e mërgimit letrar. Ky zotëri i moshuar quhet Samuel Beckett.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Shtëpia e Librit & Komunikimit (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928464668
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 192
  • Përmasat e librit: 110 x 175 x 15 mm

Njihu me Autorin

Maylis Besserie -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania