Blije këtë produkt
700 Lekë

Koha e dashurisë ( Botuar nga: Onufri në 2015 )

Autori:  Ismail Kadare

Dy pjesë të këtij triptiku Koha e shkrimeve dhe Koha e dashurisë , të shkruara në vitet tetëdhjetë në Shqipëri, u botuan në përmbledhjet Koha e shkrimeve dhe Ëndërr mashtruese .nNovela e dytë Koha e parasë , u shkrua në vitet 1996-1997 në Paris dhe Tiranë, dhe u botua për herë të parë në Veprën e plotë të Fayard -it, në dy gjuhë, shqip dhe frëngjisht.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

 • Shtëpia Botuese: Onufri (2015)
 • Botuar në: 2015
 • Gjuha e publikimit: Shqip
 • ISBN-13: 978-9928-186-87-4
 • Formati: me kapak të hollë
 • Nr. faqe: 128
 • Përmasat e librit: 140 x 210 x 8 mm

Njihu me Autorin

Ismail Kadare - 28 Janar 1936

smail@gmail.com - www.kommeshkrujt.al

Ismail Kadare është një nga shkrimtarët më gjenialë bashkëkohorë, disa herë i nominuar për çmimin "Nobel" në letërsi. Shquhet për novela, romane, por ka botuar edhe vëllime me poezi dhe sprova. Nisi të shkruajë kur ishte ende i ri dhe veprat e tij janë përkthyer në mbi tridhjetë gjuhë të botës. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania