Blije këtë produkt
1500 Lekë

Kodi i obezitetit ( Botuar nga: Jetart në 2021 )

Autori:  Jason Fung
Përkthyesi:  Merita Hysa

Çdo gjë që dinim për rënien në peshë e dinim gabim. Shtimi në peshë dhe obeziteti te të gjithë ne varen nga hormonet dhe vetëm duke kuptuar efektet e insulinës dhe rezistencën ndaj saj mund të arrijmë rënien e qëndrueshme në peshë. Në këtë libër provokues dhe të formuluar thjesht e qartë, dr. Jason Fung-u paraqet një teori origjinale dhe të fuqishme për obezitetin, duke na dhënë njohuri për ushqyerjen e duhur. Përveç pesë hapave bazë, ai paraqet shprehi për të përmirësuar në mënyrë afatgjatë shëndetin tuaj, si dhe për të mbajtur nën kontroll nivelet e insulinës. Dr. Fung-u shpjegon se si të agjëroni me ndërprerje, për të thyer ciklin e rezistencës ndaj insulinës dhe të arrini një peshë normale në mënyrë të qëndrueshme. JASON FUNG, MD është një mjek nefrolog dhe themelues i Programit të Menaxhimit Dietetik Intensiv, i cili paraqet një trajtim unik, me në qendër diabetin e tipit 2 dhe obezitetin.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Jetart (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928468208
  • Nr. faqe: 347
  • Përmasat e librit: 155 x 225 x 28 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania