Blije këtë produkt
950 Lekë

Kodi 'Rebeka' ( Botuar nga: Dudaj në 2010 )

Autori:  Ken Follett
Përkthyesi:  Elona Mistrovica

Verë e vitit 1942, Afrika e Veriut,Romeli falë një fushate ushtarake, që u bë shkatërrimtare për Aleatët,ka rrethuar trupat britanike. Gjenerali gjerman duket i pathyeshëm. Arma e tij e fshehtë është një spiun i pazakontë, Aleks Ulfi, që ka për detyrë të shtjerë në dorë planet strategjike të ushtrisë britanike dhe t'ia raportojë ato vetë Romelit duke përdorur një kod të fshehur mes faqeve të Rebekës, romanit të famshëm të Daphne du Maurier. Fatet e luftës do të ndryshojnë shumë shpejt dhe Gjermania naziste do të fitojë vetëm nëse ushtaraku anglez, majori Vandam, nuk do të arrijë ta ndalojë Ulfin dhe t'ia rrëmbejë atij çelësin e kodit të fshehtë... Një roman intrigues dhe i jashtëzakonshëm, ngjarjet e të cilit zhvillohet gjatë viteve më të nxehta të Luftës së Dytë Botërore. Një tjetër sukses i madh i Ken Follett-it.

Çmimi: 950 Lekë
Blije këtë produkt
950 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2010)
  • Botuar në: 2010
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-0-148-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 424
  • Përmasat e librit: 138 x 200 x 23 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania