Blije këtë produkt
2000 Lekë

Klasikët e mi të parë: Përralla klasike, Histori klasike, Përralla për të ëndërruar ( Botuar nga: Albas në 2015 )

Autori:  Grup autoresh
Përkthyesi:  Sofiana Filipi

Përrallat më të bukura të të gjitha kohërave, që të lexohen para gjumit dhe t’i bëjnë fëmijët të ëndërrojnë. 34 rrëfime të mrekullueshme që të futin në një botë fantastike dhe plot imagjinatë. Përralla klasike Libri përmbledh rrëfimet më të bukura të letërsisë për fëmijë të shekullit 19-të. Përralla për të ëndërruar Libri përmbledh përrallat më të mira të autorëve klasikë, si: Anderseni, Vëllezërit Grim dhe Ezopi. Histori klasike Libri u drejtohet lexuesve fillestarë dhe i fut ata në botën magjike të përrallave klasike më të njohura.

Çmimi: 2000 Lekë
Blije këtë produkt
2000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 608 237 023 1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 586
  • Përmasat e librit: 152 x 205 x 72 mm

Njihu me Autorin

Grup autoresh -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania