Blije këtë produkt
1250 Lekë

Klasa ( Botuar nga: Dritan në 2004 )

Autori:  Erich Segal
Përkthyesi:  Manushaqe Bako

Nga autori me famë botërore Erik Segal vjen një sagë e fuqishme dhe prekëse e pesë anëtarëve të jashtëzakonshëm të klasës së Harvardit të vitit 1958; dhe e grave, me të cilat ndërthuren jetët e tyre. Historia shpërthyese fillon në një kohë pafajësie dhe përfshin një çerek shekulli të stuhishëm, duke kulmuar në ritakimin dramatik të përvjetorit tradicional të njëzetepestë, gjatë të cilit ata përballen me shokët e klasës dhe me bilancin e jetëve të tyre. Gjithnjë në qendër, mes pasionit, qeshjes dhe lavdisë, qëndron Harvardi - simboli i asaj që ata janë e do të jenë. Këta ishin një brez, që bëri rregullat - pastaj i shkeli - i cili me suksesin vezullues, tragjeditë e përzishme dhe ambiciet e shfrenuara tronditi botën.

Çmimi: 1250 Lekë
Blije këtë produkt
1250 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2004)
  • Botuar në: 2004
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-626-7-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 516
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 30 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania