Blije këtë produkt
400 Lekë

Këto janë 24 fazat Diellore : Dimri ( Botuar nga: Dituria në 2019 )

Autori:  Gao Chunxiang
Përkthyesi:  Ana Sheldia

Një vit ka katër stinë. Kinezët e lashtë i ndanë katër stinët në 24 periudha diellore. Secila prej tyre përfaqëson një fazë të dallueshme të ndryshimit stinor. Fazat diellore jo vetëm mund të na ofrojnë këshilla për prodhimin bujqësor, por edhe të na ndihmojnë që të parashikojmë ndryshimet e motit në jetën tonë të përditshme. Libri na rrëfen historinë e një vajze të vogël, Jajes, që vlziton gjysherit e saj në fshat dhe përjeton atje ndryshimet e 24 fazave diellore gjatë gjithë vitit. Duke e shfletuar këtë libër, së bashku me Jajën, do të kryeni një udhëtim të paharrueshëm në festat folklorike tradicionale kineze, do të mësoni për ritualet e vjetra, do të vëzhgoni kafshët dhe bimët dhe do të dëgjoni gjuhën e natyrës.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-217-94-3
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 40
  • Përmasat e librit: 290 x 207 x 7 mm

Njihu me Autorin

Gao Chunxiang -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania