Blije këtë produkt
600 Lekë

Kësulëkuqja fluturuese dhe pedagogu i Kopernikut ( Botuar nga: Erik në 2013 )

Autori:  Moikom Zeqo

“I dashur Moikom, librat e tu stimulojnë imagjinatën, që është edhe nervi i historisë. Të uroj të bëhesh një Zhyl Vern shqiptar i letërsisë për gjeneratën e re të lexuesve”-Nga një letër e Odise Paskalit, 27 korrik 1982. DISA LIBRA TË LETËRSISË PËR FËMIJË TË AUTORIT: 1. Kalorësit Dardanë - 1977, 2. Heroi i detit Nanas dhe shpendi i tokës Guraks -1979, 3. Pedagogu i Kopernikut -1980, 4. Princi i Vjeshtës - 1991, 5. Vjeshta e Princit -1997, 6. Tre libra në Një - 2007, 7. Enigma E.Y. - 2012, 8. Kësulëkuqja fluturuese - 2013.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Erik (2013)
  • Botuar në: 2013
  • ISBN-13: 978-9928-123-73-2
  • Nr. faqe: 295
  • Përmasat e librit: 141 x 203 x 21 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania