Blije këtë produkt
700 Lekë

Kështjella ( Botuar nga: Onufri në 2003 )

Autori:  Ismail Kadare

Libri “Kështjella”, tregon për një rrethim në zë, gjatë të cilit shqiptarët u kanë bërë ballë turqve në agimin e kohëve moderne. Ky libër, e paraqet Kadarenë në një aspekt krejt tjetër, më të ndërlikuar dhe më të shqetësuar. Ai e vendos rrëfimin në dy plane: një rindërtim historik shumë të hollësishëm dhe një plan lirik ku namatisja ka për qëllim të madhërojë atmosferën epike të subjektit.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2003)
  • Botuar në: 2003
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-53-45-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 304
  • Përmasat e librit: 137 x 208 x 200 mm

Njihu me Autorin

Ismail Kadare - 28 Janar 1936

smail@gmail.com - www.kommeshkrujt.al

Ismail Kadare është një nga shkrimtarët më gjenialë bashkëkohorë, disa herë i nominuar për çmimin "Nobel" në letërsi. Shquhet për novela, romane, por ka botuar edhe vëllime me poezi dhe sprova. Nisi të shkruajë kur ishte ende i ri dhe veprat e tij janë përkthyer në mbi tridhjetë gjuhë të botës. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania