Blije këtë produkt
1200 Lekë

Kështjella ( Botuar nga: Botime Pema në 2022 )

Autori:  Franz Kafka
Përkthyesi:  Urim Nerguti

Kështjella është vepra më e bukur dhe, me gjasë, më e ndjeshme e Kafkës. Metamorfoza dhe Gjyqi janë të plota në thellësitë e veta dhe në trishtimet e komplikuara por asnjëra nuk godet zemrën e lexuesit me të njëjtën fuqi sikur vepra e fundit, e papërfunduar e Kafkës.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pema (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789951817233
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 385
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 35 mm

Njihu me Autorin

Franz Kafka -

Franz Kafka (i lindur më 3 korrik, 1883 në Pragë të Austro-Hungarisë, sot Republika Çeke; vdiq më 3 qershor, 1924 në Vjenë të Austrisë) ishte një nga shkrimtarët e historive të shkurtra, dhe romancierët më të mëdhenj të gjuhës gjermane të shekullit XX, trupi i shkrimit i të cilit ishte i vetëm ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania