Blije këtë produkt
800 Lekë

Kënga e Penelopës ( Botuar nga: Botime Pegi në 2021 )

Autori:  Margaret Atwood
Përkthyesi:  Erdi Ibro

Në rrëfimin e Homerit, Penelopa, gruaja e Odisese, portretizohet si kulmi i besnikërisë bashkëshortore dhe historia e saj është një mësim i dobishëm përgjate gjithë shekujve. E mbetur vetëm për njëzet vjet, qysh kur Odisea u nis në luftën e Trojës, pas rrëmbimit të Helenës, Penelopa, edhe përballë thashethemeve skandaloze, arrin të ruajë mbretërinë e Itakës, të rrisë të birin rebel e të mbajë nën fre më shumë se njëqind mëtues.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928310897
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 163
  • Përmasat e librit: 140 x 207 x 13 mm

Njihu me Autorin

Margaret Atwood -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania