Blije këtë produkt
450 Lekë

Kelile dhe Dimne ( Botuar nga: Botimet Zambaku në 2011 )

Autori:  BEJDEBA
Përkthyesi:  Nermin Aga

Kelile dhe Dimne u përcjell udhëheqësve të shtetit këshilla të vyera me anë të humorit. Kelile dhe Dimne, me anë të fabulave, i tregon një udhëheqësi të mirë mënyrën se si duhet të sillet ndaj popullit të tij. Kjo është një vepër me origjinë indiane dhe në sanskritisht titulli origjinal i saj është: "Karataka Damanaka". Emri i kësaj vepre është marrë gjatë përkthimit nga emrat e dy çakejve, personazhe kryesorë të disa prej tregimeve në brendësi të saj.

Çmimi: 450 Lekë
Blije këtë produkt
450 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Zambaku (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-08-42-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 164
  • Përmasat e librit: 131 x 201 x 12 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania