Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
250 Lekë

Katërmbëdhjetë vjeç dhëndërr. Pas vdekjesë ( Botuar nga: Toena në 2009 )

Autori:  A. Z. Çajupi

Është komedia e parë e shkruar nga Çajupi. Ajo u botua në përmbledhjen “Baba Tomorri”, së bashku me poemën me të njëjtin titull dhe një sërë vjershash me karakter atdhetar dhe shoqëror. Komedia “14 vjeç dhëndër” u cilësua nga kritika e viteve ’30 si një “farsë moliereske” e arrirë, që zë vendin e parë në gjininë e vet, duke qenë se letërsia jonë në atë kohë nuk e njihte ende këtë lloj të gjinisë dramatike.

Çmimi: 250 Lekë
Blije këtë produkt
250 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Toena (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-1-465-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 108
  • Përmasat e librit: 120 x 200 x 7 mm

Njihu me Autorin

A. Z. Çajupi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania