Blije këtë produkt
500 Lekë

Katër yje në qytet ( Botuar nga: Dyrrah në 2008 )

Autori:  Viktor Canosinaj

U botua në vitin 1989 dhe u prit shumë mirë nga lexuesi. Fitoi çmim kombëtar dhe tirazhi prej 8000 kopjesh u shit brenda dy muajve. Romani është një parodi e metodës së Realizmit Socialist në letërsi dhe e sistemit socialist në përgjithësi. Autori e ka ripunuar këtë roman në vitet 2000 në mënyrë të pjesshme.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dyrrah (2008)
  • Botuar në: 2008
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-975-9-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 256
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 12 mm

Njihu me Autorin

Viktor Canosinaj -

Viktor Canosinaj lindi në vitin 1960 në Vlorë. Fëmijërinë dhe rininë i kaloi në qytetin e Durrësit. Pas studimeve universitare ne Gjuhë - Letërsi, punoi mësues letërsie, gazetar dhe përkthyes. Ai gjithashtu ka punuar për kujdesën e fëmijëve në një fshat të SOS-it. Në vitet 70 publikonte poezi dhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania