Blije këtë produkt
620 Lekë

Kapitenët guximtarë ( Botuar nga: Dritan në 2008 )

Autori:  Rudyard Kipling
Përkthyesi:  Ajsela Koka

I mërzitur e i vetmuar, djali i një milioneri gjendet në një udhëtim nëpër oqean. Duke u lëvduar e mburrur para pasagjerëve të tjerë, befas bie në ujë. Shpëtohet nga një barkë e vogël peshkimi, ku paratë e tij nuk kanë vlerë dhe përtesës nuk i njihet emri. Harvi duhet të punojë përkrah të tjerëve, në zanatin e tyre të rrezikshëm, për të fituar bukën e gojës. Ai njihet me një mënyrë jetese, ku paratë nuk blejnë gjithçka dhe vlera e njeriut qëndron në punën që ai bën dhe jo në pasurinë që zotëron. Mësimi, zbulimet, rreziqet, të tëra këto kontribuojnë në shndërrimin e tij nga njomëzak në burrë.

Çmimi: 620 Lekë
Blije këtë produkt
620 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2008)
  • Botuar në: 2008
  • ISBN-13: 978-99956-21-08-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 244
  • Përmasat e librit: 145 x 200 x 15 mm

Njihu me Autorin

Rudyard Kipling -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania