Blije këtë produkt
700 Lekë

Kandidi ose optimizmi ( Botuar nga: Botimet Living në 2018 )

Përkthyesi:  Alba Frashëri

I përshkuar nga një mendjemprehtësi dhe ironi therëse, "Kandidi ose optimizmi" është cilësuar si një nga kryeveprat e satirës dhe një nga librat francezë më të njohur në mbarë botën, që kur u botua për herë të parë, në vitin 1759.Përmes historisë plot peripeci e sprova të të riut Kandid, mësuesit të tij, dr, Panglosit, të dashurës së tij të zemrës, Kynegondes, dhe një morie personazhesh të tjera, Volteri satirizon pa mëshirë ndjenjat, shkencën, filozofinë dhe qeverisjen.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Living (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 152
  • Përmasat e librit: 150 x 210 x 10 mm

Njihu me Autorin

François-Marie Aroue Voltaire -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania