Blije këtë produkt
2000 Lekë

Kancelarja - Odiseja e jashtëzakonshme e Angela Merkel ( Botuar nga: AIIS në 2022 )

Autori:  Kati Marton
Përkthyesi:  Arian Starova

Një histori intime dhe e thellë e ngritjes së jashtëzakonshme dhe shkëlqimit politik të gruas më të fuqishme dhe të paarritshme në botë. Angela Merkel ka qenë gjithmonë një e huaj. Një bijë pastori, e rritur në Gjermaninë Lindore, të kontrolluar nga sovjetikët, ajo i kaloi të njëzetat si një studiuese në shkencën e kimisë, për të hyrë në politikë vetëm pas rënies së Murit të Berlinit. Dhe megjithatë, brenda pesëmbedhjetë vitesh, ajo u bë kancelare e Gjermanisë dhe, shpejt, udhëheqesja jozyrtare e Perëndimit. Autorja e vlerësuar Kati Marton tregon misterin e kësaj ngjitjeje të pamundur. Me qasjen më të pashembullt në rrethin e brendshëm të kancelares dhe me një grumbull dëshmish të nxjerra në pah, vetëm kohët e fundit, ajo tregoi gjeninë e veçante politike që është edhe sekreti i suksesit të Merkelit.

Çmimi: 2000 Lekë
Blije këtë produkt
2000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: AIIS (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928195425
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 358
  • Përmasat e librit: 151 x 226 x 30 mm

Njihu me Autorin

Kati Marton -

Kati Marton ka shkruar shtate libra, nga te cilet "Armiq te Popullit: Udhetimi i familjes sime per ne Amerike m ka qene finalist per çmimin Kombetar qe jepet nga Shoqata e Kritikeve te Librit. Historia e ketij libri do te jete subjekt i nje filmi qe do te shfaqet se shpejti. Librat e tjere te kesaj shkrimtareje te ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania