Blije këtë produkt
800 Lekë

Kam provuar gjithçka! Kundërshtime, të qara dhe kriza tërbimi:Të kapërcesh pa dëmtime periudhën nga 1 deri në 5 vjeç. ( Botuar nga: Botart në 2019 )

Autori:  Isabelle Fillozat
Përkthyesi:  Irena Barjami

Kundërshtime, të qara dhe kriza tërbimi: të kapërcesh pa dëmtime periudhën nga 1 deri në 5 vjeç « Kam provuar gjithçka, vazhdon! » Prindërit lodhen përballë kërkesave të tepruara të fëmijëve të tyre. Si të dalësh nga betejat rreth veshjeve, rregullit, grindjeve para se të nisen për në shkollë apo para gjumit? Prindërit kanë prirjen që t'i interpretojnë sjelljet e tepruara ose të bezdisshme të të vegjëlve si manifestime kundërshtimi, të një vullneti të keq, paturpësie. Të tjerë fajësojnë veten dhe kërkojnë traumën. Po sikur të ketë shkaqe të tjera? Zbulimet e kohëve të fundit në fushën e neurologjisë dhe të psikologjisë eksperimentale kanë hedhur dritë mbi këto sjellje acaruese. Vizatime që flasin me të gjithë, të dhëna shkencore për të kuptuar më mirë dhe udhëzime se si të veprojmë sipas moshës. Atëherë, a jeni gati për të vënë në dyshim disa nga zakonet, besimet, madje edhe siguritë tuaja?

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botart (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-286-25-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 176
  • Përmasat e librit: 160 x 201 x 10 mm

Njihu me Autorin

Isabelle Fillozat -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania