Blije këtë produkt
1500 Lekë

Kalvar hapash ( Botuar nga: BRUKO VELO në 2021 )

Autori:  Bruko VeloEndri Beqo

Historia e këtij libri, të paraqitur në formën e një novele grafike, rrëfen temën e emigrimit, një temë kjo shumë e hershme që prej ndryshimeve politike në Shqipërinë e viteve 2000, me qëllimin për të gjetur dhe krijuar kushte më të mira jetese. Ky fenomen, fatkeqësisht ende është aktual në ditët e sotme, madje me një intensitet ende të lartë, kjo për shkak të politikave sociale që vendi nuk ka mundur t'i përmbushë duke i vendosur njerëzit dhe qytetarët e tij në vështirësi jetese, apo gjer edhe mbijetese.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: BRUKO VELO (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 295 68 2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 40
  • Përmasat e librit: 152 x 213 x 4 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania