Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
700 Lekë

Kalorësit e stuhisë ( Botuar nga: Globus R. në 2010 )

Autori:  Luan Rama

Nga dyndjet e para normande, pothuaj njëmijë vjet i ndajnë shqiptarët e sotëm nga pararendësit e tyre, të cilëve, nga shekulli në shekull, iu desh të përballonin zjarre e rrebeshe të mëdha, nga toka dhe deti, dhe ku veç një “mrekuili” duket se e shpëtoi këtë komb nga zhdukja dhe asimilimi i perandorive të mëdha. Ja pse shpesh, në imagjinatën popullore, ata mbetën si kalorës të stuhisë. Por veç kësaj, këta kalorës do ta çonin lavdinë e tyre dhe përtej tokës së arbërit, tek aleatët e tyre, nga Peloponezi në Napoli nga brigjet dalmate në Orleans e Picardie të Francës, atje ku emrat e varret e tyre dëshmojnë trimërinë dhe zemrën shqiptare.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Globus R. (2010)
  • Botuar në: 2010
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-90-20-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 272
  • Përmasat e librit: 146 x 207 x 21 mm

Njihu me Autorin

Luan Rama -

Luan Rama ish-Ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës korrik, 2002 - tetor, 2003 të qeverisë socialiste. Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së. Luan Rama është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai i përket Lëvizja ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania