Blije këtë produkt
1500 Lekë

Kalorësi i bronztë ( Botuar nga: Toena në 2013 )

Autori:  Paullina Simons
Përkthyesi:  Platon Pulla

Dy motra, Tatiana dhe Dasha, ndajnë një krevat në të njëjtën dhomë me vëllain dhe prindërit e tyre. Jeta e tyre është e varfër dhe e vështirë. Rutina e familjes Metanov thyhet më 22 qershor 1941, kur Hitleri sulmon Rusinë. Për familjen Metanov, për Leningrandin dhe për Tatianën, jeta do të ndryshojë një herë e përgjithmonë. Atë ditë Tatiana takon një oficer të ri të quajtur Aleksandër. Në prag të dimrit rus, familja e saj vuan, ndërsa ushtria e Hitlerit avancon për në Lëningard. Mes bombardimeve të përditshme dhe me qytetin nën rethim, Aleksandri dhe Tatiana tërhiqen drejt njëri-tjetrit nga një dashuri e pamundur. Një dashuri e cila mban me vete një sekret që mund të vërë në rrezik jetën e kujtdo që e dëgjon. Të përballur nga njëra anë me Hitlerin e pandalshëm dhe nga ana tjetër me sistemin Sovjetik i cili duket i vendosur të shkatërrojë shpirtin njerëzor, Tatiana dhe Aleksandri shkojnë kundër rrymës së vetë historisë në pikën kritike të shekullit që krijoj bombën moderne

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Toena (2013)
  • Botuar në: 2013
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-1-940-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 696
  • Përmasat e librit: 150 x 230 x 30 mm

Njihu me Autorin

Paullina Simons -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania