Blije këtë produkt
500 Lekë

Jul Çezari ( Botuar nga: Onufri në 2005 )

Përkthyesi:  Fan Stilian Noli

“Jul Çezari” është tragjedia e parë e Shekspirit dhe një nga tri tragjeditë me temë historike. Shekspiri shkruan për Cezarin, Brutin dhe Mark Antonin duke u mbështetur në historianin e lashtë romak Plutarkun. Jul Cezari është gjithashtu një tragjedi, por, pavarësisht nga titulli, karakteri tragjik i pjesës është Bruti, romaku fisnik, vendimi i të cilit, për të marrë pjesë për hir të lirisë, e çon atë, në një konflikt personal dhe vendin e tij në një luftë civile.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2005)
  • Botuar në: 2005
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 192
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 18 mm

Njihu me Autorin

William Shakespeare -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania