Blije këtë produkt
400 Lekë

Ju flet Konica ( Botuar nga: Zenit në 2016 )

Autori:  Faik Konica

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Zenit (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-113-51-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 64
  • Përmasat e librit: 115 x 170 x 7 mm

Njihu me Autorin

Faik Konica -

Faik Konica, lindi më 15 mars të vitit 1876 në Konicë dhe vdiç më 14 dhjetor të vitit 1942 në Uashington, ishte magjistër i artit dhe letërsisë, aktivist kombëtarë dhe shkrimtar shqiptar. Rrjedh nga një familje e vjetër feudale. Mësimet e para i mori në vendlindje, në gjuhën turke, arabe dhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania