Blije këtë produkt
800 Lekë

Jeta sekrete e bletëve ( Botuar nga: OMSCA-1 në 2009 )

Autori:  Sue Monk Kidd
Përkthyesi:  Nestor Nepravishta

Një kënaqësi absolute që nuk duhet ta humbisni. Ndoshta është e vërtetë se nuk ka libra të përkryer, por, kur mbaron së lexuari këtë libër, ndryshon mendim. Metaforat që të lënë pa fjalë, dhe karakteret realiste janë kaq prekëse, sa nuk mund t'i mbani dot lotët. Thjesht: Libër shumë i bukur... Gjuhë mahnitëse... Të ofron bukuri, mister, zgjidhje, dhe të gjitha në të njëjtin sfond. Kidd ka shkruar një roman triumfues, drejtuar të gjitha moshave, rreth nevojës së të gjithëve për dashuri. Romani prek majat e "realizmit magjik", që harmonizojnë të mrekullueshmen me të zakonshmen, duke mbartur një rrëfim të jashtëzakonshëm.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: OMSCA-1 (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-41-61-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 310
  • Përmasat e librit: 138 x 200 x 23 mm

Njihu me Autorin

Sue Monk Kidd -

Sue Monk Kidd u lind më 1948 në qytetin Silvester, Xhorxhia. Romani i saj "Jeta sekrete e bletëve" ka qenë për më shumë se njëqind javë në listën "Bestseller" dhe është shitur në miliona kopje në mbarë botën, duke fituar njëkohësisht shumë çmime të rëndësishme letrare dhe duke u kthyer tashmë ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania