Blije këtë produkt
900 Lekë

Jeta dhe zakonet e shqiptarëve ( Botuar nga: BOTIMET JOZEF në 2020 )

Autori:  Mark Milani
Përkthyesi:  Lazër Radi

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: BOTIMET JOZEF (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 280 77 0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 222
  • Përmasat e librit: 132 x 195 x 15 mm

Njihu me Autorin

Mark Milani -

Marko Miljanov Popoviç lindi në Medun, fshat i krahinës së Kuçit, që ndodhet në kufirin midis Malit të Zi dhe Shqipërisë. Kjo ka qenë një krahinë me popullsi shqiptare e besimit katolik, por më vonë u asimilua në malazeze-ortodokse. Në 1856, Mark Milani shkon në Cetinje dhe futet në shërbim të ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania